Real bolji od Napolija, Bayern ispratio Arsenal s pet golova u mreži

E-mail Ispis PDF
Real Madrid je večeras u prvom meču osmine finala Lige prvaka na "Santiago Bernabeuu" u Madridu savladao ekipu Napolija rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćini su već u prvoj minuti utakmice imali odličnu priliku da povedu preko Karima Benzeme koji ipak nije uspio savladati Pepea Reinu.

Gosti su iznenadili Madriđane golom Lorenza Insignea u 8. minuti, dok je Real brzo reagovao te uspio izjednačiti na 1:1 preko Karima Benzeme u 19. minuti.

Cristiano Ronaldo je u 28. minuti imao odličnu priliku, ali je lopta završila iznad prečke. Real je imao odličnu priliku i u 42. minuti, ali Benzema nije bio precizan pa je rezultat prvog poluvremena ostao 1:1.

Domaći tim je i u drugo poluvrijeme ušao silovito te su u 49. minuti poveli golom Tonija Kroosa. Real Madrid je već u 54. minuti preko Casemira povećao prednost na 3:1.

Napoli je u 68. minuti imao dobru priliku da smanji zaostatak, ali Dries Mertens je šutirao iznad prečke.

Domaćini su mogli povećati prednost u 85. minuti preko Marcela, ali Brazilac nije bio precizan pa je njegov šut završio van okvira gola, tako da se rezultat do kraja nije mijenjao.

U drugom meču koji se igrao večeras Bayern Minhen je kod kuće savladao Arsenal visokim rezultatom od 5:1.

Podsjetimo, nakon dva mjeseca pauze, u utorak navečer je nastavljeno takmičenje u Ligi prvaka prvim utakmicama osmine finala.

U Parizu je domaći PSG ubjedljivo savladao Barcelonu sa 4:0, dok je u Lisabonu Benfica bila bolja od Borussije Dortmund sa 1:0.